Останні новини

 

 

Узвар проти алергі (як наслідок захворювання, на шкірі проступають червоні плями) готують з розрахунку:

-100 г засушених ягід горобини чорноплідної (аронії) на 3,5 л води. Доводять до кипіння і варять 7-8 хвилин. Настоюють у закритому посуді мінімум 1 годину. Не проціджують. Денна норма споживання – хоча б 700 мл. Узвар бажано пити теплим.

-На деякий час відмовитися від цитрусових і солодкого.

НАСАМПЕРЕД – ПРИЧИНА

Підвищений тиск допоможуть понизити калиновий сік або сироп, свіжі чи заморожені ягоди калини (100-150 г на день), узвар із засушених ягід калини (100 г на 3,5 л води). Але якщо причиною підвищеного тиску є хвороби нирок, наднирників (виникає так званий «нирковий тиск»), тоді калина категорично протипоказана! Тут без консультаці у лікаря і його порад аж ніяк не обійтися!

СЛАБКИЙ ВІДВАР

Якщо тільки злегка понижується кислотність шлункового соку, то варто готувати відвар не з насіння, а з корінців кінського щавлю (росте на луках). Такий відвар називають «слабким»:

-1 десертну ложку подрібнених корінців (свіжих або засушених) залити теплою водою – 250 мл. Довести до кипіння і варити 5-7 хвилин. Настояти 30 хвилин у закритому посуді. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 30 хвилин до їди.

ПРИ БРОНХІТАХ

-3 столові ложки молодих подрібнених пагонів ялиці білої залити окропом – 1 л. Варити 10 хвилин. Настоювати 30 хвилин у закритому посуді. Процідити. Пити по 100 мл п’ять разів на день у перервах між вживанням їжі. Цю порцію розподілити на два дні. Відвар пити тільки теплим.

ІНГАЛЯЦІЯ З МОХОМ

Жменьку зеленого моху залити окропом – 0,5 л. Вдихати гарячу пару протягом 7-10 хвилин. Процедуру приймати тричі на день.

Застереження! Протипоказано при бронхіальній астмі!

СИЛИ ВІДНОВИТЬ БАРВІНОК

Зелені лисочки барвінку можна збирати з лікувальною метою навіть узимку з-під снігу.Але найкорисніші вони весною, коли рослина омолоджується, квітне:

-1 десертну ложку подрібненої сировини запарити у 200 мл окропу. Не проціджувати. Випити протягом дня за 4-5 разів у перервах між вживанням їжі. Такий напар допоможе чоловікам при імпотенції. Після місяця лікування робити перерву на два тижні. Протягом року прийняти 5-6 курсів.

ЧЕБРЕЦЬ – МОЛОДЕЦЬ!

Добрим засобом від туберкульозу легень є чебрець:

-2 столові ложки засушеної подрібненої трави засипати у термос і залити окропом – 400 мл. Настоювати мінімум 2 години. Процідити. Настій пити теплим по 100 мл чотири рази на день за 25-30 хвилин до їди. Після 21 дня лікування зробити перерву на 7-8 днів. Процес лікування може бути тривалим.

ЗНЕВОДНЕННЯ

Якщо відбулося зневоднення організму, дошкуляє спрага (йдеться про дорослих), тоді потрібно випити на добу 6-8 склянок (ємність склянки – 200 мл) чистої джерельної води. Вживати ледь теплою. Гарячий чай чи кава можуть тільки посилити процес зневоднення.

ЛІКУЄ СУДЛІЗУЄ ТИСК

-50 г засушеного подрібненого цвіту конюшини (беруть тільки фіолетові квіти) залити горілкою – 0,5 л. Посуд герметично закрити. Настоювати 21 ень у темному, але теплому місці. Процідити. Настоянку зберігати у холодильнику. Пити по 5-6 крапель на 1 чайну ложку води чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Процес лікування може бути тривалим.

ПРОРОСЛЕ ЖИТО

До зелених салатів можна додати трішечки щойно пророслого жита. Корисно при авітамінозі. Для цього жито зумисне пророщують навіть у вазонах.

Тарас ЛЕХМАН

 

 

Дехто помилково весняними первоцвітами називає підсніжники і проліски. Очевидно тому, що вони першими розцвітають ранньою весною. Але є окрема рослина – первоцвіт весняний (лікарський). Його особливо цінують народні зцілителі. Квітки жовті з тризубчастим віночком, із невеликим відгином, з 5-ма оранжевими плямами. Цвіте з березня по червень. Росте на луках, серед чагарників, на лісових галявинах, у розріджених лісах, вздовж доріг, на схилах... Любить відкритий простір. На жаль, його популяція у природі меншає. Тому досвідчені знахарі заготовляють первоцвіт весняний в омбеженій кількості (не беруть «про запас»), тим паче не зривають для букетів заради естетичної насолоди... Цю рослину, аби згодом використати з лікувальною метою, інколи вирощують на присадибних ділянках.

* * *

Засушені весняні первоцвіти народні зцілителі радять зберігати у паперових пакетах, але не більше року. Адже згодом вони втрачають лікувальний ефект. До речі, весною заготовляють усю наземну частину рослини, а восени корені.

* * *

Для підсилення імунно системи листя первоцвіту весняного (допоки цвіте рослина) додають до салатів.

* * *

Первоцвіт весняний (щойно заготовлена рослина) багата вітаміном С. Вона навіть може замінити ягоди шипшини.

* * *

Коли болить голова, живі квіти первоцвіту весняного прикладають до скронь. Перед тим їх слід розімя’ти, щоб проступив сік. На жаль, лікування належить до сезонних.

* * *

Запалення шлунка, сечового міхура:

-Готують чай з розрахунку – 1 десертна ложка засушеної подрібненої рослини на 200 мл окропу. Протягом дня випити дві таких порції.

* * *

Відхаркувальний засіб:

-2 столові ложки коренів первоцвіту запарюють окропом – 400 мл. Настоюють до літеплої температури. Проціджують. Вживають по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди.

-Аналогічно лікують застуду, кашель і навіть мігрень.

* * *

Покращує травлення:

-1 столову ложку засушених подрібнених корінців первоцвіту весняного звечора засипати у термосі залити окропом – 0,5 л. Настоювати мінімум 8 годин. Вранці процідити. Цю порцію випити протягом дня за 4-5 разів у перервах між вживанням їжі.

* * *

Свіжим соком з наземної частини первоцвіту весняного змащують ділянки шкіри, уражені екземою.

* * *

У давнину практикували цікавий засіб догляду за волоссям:

-Вмивали голову напаром первоцвіту весняного. Але брали тільки свіжі букети – 100 г сировини на 5-6 л окропу.

* * *

Щоб у дитини шкіра була ніжною, до купелі додавали пучечки засушеної наземної частини первоцвіту весняного.

* * *

Застереження! Відвари, насто, чаї з первоцвіту весняного протипоказані при кровотечах у стравоході, виразці шлунка чи дванадцятипалої кишки.

Тарас ЛЕХМАН, м. Шептицький

 

Якщо на пальцях рук чи ніг ламаються нігті (тріскають, лущаться), це свідчить про брак кальцію в організмі. Тоді частіше споживайте свіжий сир, бажано від кізоньки.

СІМ ПО СІМ ТА НЕ ВСІМ...

При загостренні виразкової хвороби шлунка, стійких тривалих закрепах пийте сім разів на день по 1 чайній ложці лляної олії. Через сім днів вживання робіть перерву на сім днів.

Застереження! Протипоказано при проносах!

А ЛЬОН ЦВІТЕ...

При загостренні катару шлунка:

-3 столові ложки засушеного подрібненого цвіту льону засипати у термос і залити окропом – 800 мл. Настоювати мінімум 2 години. Процідити. Цю порцію випити протягом дня за 5-6 разів. Настій пити тільки теплим.

БІЛИЙ СНІГ ДЛЯ СПІТНІЛИХ НІГ...

Якщо часто (чи постійно) пітніють ноги, тоді вранці походіть босоніж по снігу. Вибирайте чисті місця. Але до такої процедури потрібно призвичаюватися поступово. У перший день «снігову ванну» приймайте впродовж 2 хвилин; через два дні – 4 хвилини; і так доводбте до 10-12 хвилин. Після цього ноги рушником не витирати. Лише через 15-20 хвилин одягайте шкарпетки і взуття.

ЗАСЛІПИЛО ОЧІ...

Вийшли на вулицю з темного приміщення, аж враз від білого снігу засліпило очі. Такий симптом називають «сніговою сліпотою». Тим паче, що відбулася різка зміна освітлення (кольорів). Це може призвести навіть до запаморочення, знепритомнення, особливо у старших людей. Але сніг сам прийде на допомогу. Зупиніться, постійте незворушно 3-4 хвилини і вмийте очі тим же снігом... Тільки, щоб він був чистим. Тому краще візьміть з деревця, куща.

ДЕ Ж ТИ, ХМЕЛЮ, ЗИМУ ЗИМУВАВ?..

Як тільки весною пробиваються на світ перші листочки хмелю, їх зрізають, подрібнюють і готують заспокійливий чай, що допомагає від безсоння:

-1 столова ложка сировини на 200 мл окропу. Запарюють так само, як звичайний чай. Випити на ніч перед сном. Можна додати 1 чайну ложку меду. На жаль, таке лікування належить до сезонних.

НИРКОВИЙ ЧАЙ

-1 столову ложку зелених засушених подрібнених бруньок туї західної (росте навіть у міських парках) залити теплою водою – 600 мл. Довести до кипіння і варити на малому вогні 7-8 хвилин. Потім увесь відвар перелити у термос. Настоювати мінімум 2 години. Процідити. Протягом дня цю порцію випити за чотири рази у перервах між вживанням їжі. Курс лікування може тривати три місяці. Але через кожних 20 днів робіть перерву на 8-10 днів.

ЧАД

У випадку чадного отруєння не пийте холодної води чи чаю, бо це уповільнить роботу легень, їх фільтрацію, ускладнить дихання. Вживайте тільки теплу рідину.

КАЛИНОВЕ НАМИСТО

Щоб позбутися зобу (захворювань щитовидної залози), у давнину жінки носили намисто із засушених ягід калини. Одягали його на шию у 3-5-7 кілець. Посередині намиста могли почепити засушений стручок червоного (пекучого) перцю. З намистом і спали; не знімали на ніч. Через тиждень таке намисто спалювали і виготовляли нове.

Процедуру приймали від середи до середи. Таких процедур могло бути дванадцять, Повторювали, якщо необхідно, через дванадцять днів. Водночас, вдавалися й до інших засобів лікування.

НЕ ТІЛЬКИ СТРАВА...

Запарену на воді або молоці манну крупу прикладають у вигляді компресів до фурункул. (Але для процедур використовують не гарячу, атеплу «манку»). Це пришвидшує їхній «прорив» і витік гною. Кількість і тривалість процедур протягом дня встановлюють індивідуально.

Тарас ЛЕХМАН, м.Шептицький Львівської області 

 

 

Починаючи голодування (дотримання строгої дієти) з метою схуднути, позбутися зайвої ваги, не зашкодьте собі. Робіть це поступово:

-Спочатку через кожних три дні зменшуйте звичний для вас раціон харчування на десятину і так поступово доходьте до однієї десятої. Потім переходьте на фруктові соки (0,5-0,7 л на день), склянку (200 мл) кефіру, 1-2 яблука (бажано запечених у духовці). Сам період голодування встановлюють індивідуально.

ЦИРОЗ ПЕЧІНКИ

-1 чайну ложку засушеного подрібненого кореня цикорію залити окропом – 200 мл. Варити на малому вогні 10 хвилин. Настояти 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Протягом дня випити дві таких порції. Після 10 днів вживання робити перерву на 1-2 дні.

БІБ І КВАСОЛЯ – ДОБРА ДОЛЯ

Багаті на білки відварені біб і квасолю особливо корисно споживати у холодний період року. Денна норма – 250-300 г, але тричі на тиждень.

БРУСНИЦЯ-ПОМІЧНИЦЯ

Від запалення нирок доцільно пити брусничний узвар. Готують з розрахунку:

-100 г засушених ягід на 1,5 л води.

ВІДВАР КОРЕНЯ ЛЕПЕХИ

Засіб від облисіння:

-100 г засушеного подрібненого кореня лепехи відварити у 5 л води. Процідженим теплим відваром вмивати голову, але не використовувати шампунів чи мила. Процедуру приймати двічі на тиждень.

ЛІКУВАННЯ ЕКЗЕМИ

-5 столових ложок засушеного подрібненого листя ожини залити окропом – 250 мл. Настоювати 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. У настої змочувати клаптики вати і прикладати до уражених екземою ділянок шкіри. Процедуру приймати 4-5 разів на день по 10 хвилин.

ДОДАЮТЬ ДО ВАННИ

Запальні захворювання жіночих статевих органів:

-5-6 столових ложок засушеної подрібненої трави череди залити 1 л води. Довести до кипіння і варити на малому вогні 10 хвилин. Відвар процідити у ванну з розрахунку на 50 л води (температура +40 С). Купатися бажано ввечері перед сном.

ЯК БОРОТИСЯ З НЕФРИТОМ

Слід заготовити в однаковій кількості (за вагою) квітки ромашки, календули, безсмертника і корінь лопуха:

-2 столові ложки засушеного подрібненого збору звечора засипати у термос і залити 1 л окропу. Настоювати мінімум 8 годин. Вранці процідити. Пити по 150 мл чотири рази на день за 30 хвилин до їди. Після двох місяців лікування робити перерву на два тижні. Курс лікування може тривати 12-18 місяців.

ОСВІЖИТИ ОЧІ

Для покращення зору і від перевтоми очей:

-Занурити обличчя з відкритими очима у холодну воду (+10-12 С). Через 15 секунд повторити процедуру, але у теплій воді (+36-38 С). І так протягом дня 4-5 разів.

ПІДСМАЖЕНИЙ ЧАСНИК

Покращить травленні і не зашкодить шлунку:

-Очищені зубці часнику підсмажити на чистій сковородці до золотистого кольору. Подрібнити. Вживати по четвертині чайної ложки тричі надень за 15-20 хвилин до їди.

Тарас ЛЕХМАН

 

 

 

Починаючи голодування (дотримання строгої дієти) з метою схуднути, позбутися зайвої ваги, не зашкодьте собі. Робіть це поступово:

-Спочатку через кожних три дні зменшуйте звичний для вас раціон харчування на десятину і так поступово доходьте до однієї десятої. Потім переходьте на фруктові соки (0,5-0,7 л на день), склянку (200 мл) кефіру, 1-2 яблука (бажано запечених у духовці). Сам період голодування встановлюють індивідуально.

ЦИРОЗ ПЕЧІНКИ

-1 чайну ложку засушеного подрібненого кореня цикорію залити окропом – 200 мл. Варити на малому вогні 10 хвилин. Настояти 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Протягом дня випити дві таких порції. Після 10 днів вживання робити перерву на 1-2 дні.

БІБ І КВАСОЛЯ – ДОБРА ДОЛЯ

Багаті на білки відварені біб і квасолю особливо корисно споживати у холодний період року. Денна норма – 250-300 г, але тричі на тиждень.

БРУСНИЦЯ-ПОМІЧНИЦЯ

Від запалення нирок доцільно пити брусничний узвар. Готують з розрахунку:

-100 г засушених ягід на 1,5 л води.

ВІДВАР КОРЕНЯ ЛЕПЕХИ

Засіб від облисіння:

-100 г засушеного подрібненого кореня лепехи відварити у 5 л води. Процідженим теплим відваром вмивати голову, але не використовувати шампунів чи мила. Процедуру приймати двічі на тиждень.

ЛІКУВАННЯ ЕКЗЕМИ

-5 столових ложок засушеного подрібненого листя ожини залити окропом – 250 мл. Настоювати 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. У настої змочувати клаптики вати і прикладати до уражених екземою ділянок шкіри. Процедуру приймати 4-5 разів на день по 10 хвилин.

ДОДАЮТЬ ДО ВАННИ

Запальні захворювання жіночих статевих органів:

-5-6 столових ложок засушеної подрібненої трави череди залити 1 л води. Довести до кипіння і варити на малому вогні 10 хвилин. Відвар процідити у ванну з розрахунку на 50 л води (температура +40 С). Купатися бажано ввечері перед сном.

ЯК БОРОТИСЯ З НЕФРИТОМ

Слід заготовити в однаковій кількості (за вагою) квітки ромашки, календули, безсмертника і корінь лопуха:

-2 столові ложки засушеного подрібненого збору звечора засипати у термос і залити 1 л окропу. Настоювати мінімум 8 годин. Вранці процідити. Пити по 150 мл чотири рази на день за 30 хвилин до їди. Після двох місяців лікування робити перерву на два тижні. Курс лікування може тривати 12-18 місяців.

ОСВІЖИТИ ОЧІ

Для покращення зору і від перевтоми очей:

-Занурити обличчя з відкритими очима у холодну воду (+10-12 С). Через 15 секунд повторити процедуру, але у теплій воді (+36-38 С). І так протягом дня 4-5 разів.

ПІДСМАЖЕНИЙ ЧАСНИК

Покращить травленні і не зашкодить шлунку:

-Очищені зубці часнику підсмажити на чистій сковородці до золотистого кольору. Подрібнити. Вживати по четвертині чайної ложки тричі надень за 15-20 хвилин до їди.

Тарас ЛЕХМАН

 

Сторінка 1 із 173

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.