Узвар проти алергі (як наслідок захворювання, на шкірі проступають червоні плями) готують з розрахунку:
-100 г засушених ягід горобини чорноплідної (аронії) на 3,5 л води. Доводять до кипіння і варять 7-8 хвилин. Настоюють у закритому посуді мінімум 1 годину. Не проціджують. Денна норма споживання – хоча б 700 мл. Узвар бажано пити теплим.
-На деякий час відмовитися від цитрусових і солодкого.
НАСАМПЕРЕД – ПРИЧИНА
Підвищений тиск допоможуть понизити калиновий сік або сироп, свіжі чи заморожені ягоди калини (100-150 г на день), узвар із засушених ягід калини (100 г на 3,5 л води). Але якщо причиною підвищеного тиску є хвороби нирок, наднирників (виникає так званий «нирковий тиск»), тоді калина категорично протипоказана! Тут без консультаці у лікаря і його порад аж ніяк не обійтися!
СЛАБКИЙ ВІДВАР
Якщо тільки злегка понижується кислотність шлункового соку, то варто готувати відвар не з насіння, а з корінців кінського щавлю (росте на луках). Такий відвар називають «слабким»:
-1 десертну ложку подрібнених корінців (свіжих або засушених) залити теплою водою – 250 мл. Довести до кипіння і варити 5-7 хвилин. Настояти 30 хвилин у закритому посуді. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 30 хвилин до їди.
ПРИ БРОНХІТАХ
-3 столові ложки молодих подрібнених пагонів ялиці білої залити окропом – 1 л. Варити 10 хвилин. Настоювати 30 хвилин у закритому посуді. Процідити. Пити по 100 мл п’ять разів на день у перервах між вживанням їжі. Цю порцію розподілити на два дні. Відвар пити тільки теплим.
ІНГАЛЯЦІЯ З МОХОМ
Жменьку зеленого моху залити окропом – 0,5 л. Вдихати гарячу пару протягом 7-10 хвилин. Процедуру приймати тричі на день.
Застереження! Протипоказано при бронхіальній астмі!
СИЛИ ВІДНОВИТЬ БАРВІНОК
Зелені лисочки барвінку можна збирати з лікувальною метою навіть узимку з-під снігу.Але найкорисніші вони весною, коли рослина омолоджується, квітне:
-1 десертну ложку подрібненої сировини запарити у 200 мл окропу. Не проціджувати. Випити протягом дня за 4-5 разів у перервах між вживанням їжі. Такий напар допоможе чоловікам при імпотенції. Після місяця лікування робити перерву на два тижні. Протягом року прийняти 5-6 курсів.
ЧЕБРЕЦЬ – МОЛОДЕЦЬ!
Добрим засобом від туберкульозу легень є чебрець:
-2 столові ложки засушеної подрібненої трави засипати у термос і залити окропом – 400 мл. Настоювати мінімум 2 години. Процідити. Настій пити теплим по 100 мл чотири рази на день за 25-30 хвилин до їди. Після 21 дня лікування зробити перерву на 7-8 днів. Процес лікування може бути тривалим.
ЗНЕВОДНЕННЯ
Якщо відбулося зневоднення організму, дошкуляє спрага (йдеться про дорослих), тоді потрібно випити на добу 6-8 склянок (ємність склянки – 200 мл) чистої джерельної води. Вживати ледь теплою. Гарячий чай чи кава можуть тільки посилити процес зневоднення.
ЛІКУЄ СУДЛІЗУЄ ТИСК
-50 г засушеного подрібненого цвіту конюшини (беруть тільки фіолетові квіти) залити горілкою – 0,5 л. Посуд герметично закрити. Настоювати 21 ень у темному, але теплому місці. Процідити. Настоянку зберігати у холодильнику. Пити по 5-6 крапель на 1 чайну ложку води чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Процес лікування може бути тривалим.
ПРОРОСЛЕ ЖИТО
До зелених салатів можна додати трішечки щойно пророслого жита. Корисно при авітамінозі. Для цього жито зумисне пророщують навіть у вазонах.
Тарас ЛЕХМАН