Останні новини

КВІТКА БОЖОЇ МАТЕРІ

Існує дуже давня легенда про білу лілію — квітку, яку часто зустрічаємо у садках, на клумбах. Українські господині вельми в неї закохані...

Мати Божа на Небі випросила в Ісуса Христа відзнаку для дівчат, які ревно дотримуються праведної чесності, чистоти, істини Божої на землі, не вдаються до гріха. Потім Діва Марія з Ангелами спустилася на Землю і скропила її небесним нектаром — даром від Сина Божого; де Богородиця ступала — там білі лілії виростали.

У церковній пісні співається:

- Щоб попасти під Покров Марії,

Треба мати душу, як лілеї...

Архангел Гавриїл з квіткою білої лілії сповістив Діві Марії благу вість, що Вона народить Ісуса — Сина Божого, Спасителя світу. Тому не раз Мати Божа зображена на іконах з білою лілією в руках — квіткою чистоти, недоторканості, святості.

Лілію вишивають дівчата на білому полотні білими шовковими нитками, як символ людської чистоти, безгрішності.

Букет білих лілій молодий дарує нареченій на весіллі на добру, чисту долю. Квіти білої лілії ставлять біля свічок у Божому храмі під час хрестин немовлятка; лілії кладуть у домовину покійникам, які в порядності пройшли через життя і не осоромилися перед людьми, Царицею Неба і Землі, перед Господом Богом!

Лілія — символ чистоти з відкритого Неба, квітка Божої Матері. Білий цвіт — ознака ангельської сили, духовної досконалості та всього святого на Землі. Усе, що є святе, чисте, втілене у цій квітці. Лілія насичена Божественною енергетикою. А в українській традиції вважається ще й символічним оберегом. Але він не захистить, якщо жити з гріхом...

(З видань).

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.