Хто регулярно вживає відвар з кореня солодки, той убезпечує себе від захворювання на стенокардію. Приготування:
-1 чайну ложку засушеного подрібненого кореня солодки залити теплою водою – 200 мл. Довести до кипіння і варити 3-4 хвилини. Настоювати у посуді під кришкою – 25-30 хвилин. Процідити. Випити після сніданку. Через кожних три дні вживання робити перерву також на три дні. Можна пити через день.
ЕФЕКТИВНО ПОДІЄ СЕЛЕРА
Лікуючи дерматит, 3-4 рази на день пийте по 1-2 чайні ложки свіжого соку селери. Його краще вживати за 15-20 хвилин до їди.
«УЛЮБЛЕНІ» МОЗОЛІ
Ропарити ногу та витерти насухо. Прикладіть до мозолів внутрішньою стороною розрізані плоди імбиру. Поверх накладіть бинт. Процедуру приймати на ніч.
ПРИЄМНОГО ЧАЮВАННЯ!
Щоб отримати максимум користі, в чай додають:
-Гвоздику – полегшує головний біль; чебрець – налагоджує травлення, позбавляє синдрому похмілля; деревій – зупиняє внутрішні кровотечі; імбир – підвищує імунітет; корицю – нормалізує рівень цукру в крові; м’яту або мелісу – заспокоюють нервову систему; ромашку – протидіє запальним процесам; червону троянду – покращує зір; звіробій – знімає біль у шлунку...
Компонентів доволі багато... Приємного чаювання!
ТАТАРНИК ВОЮЄ З ПУХЛИНАМИ
Лікування пухлин на ранніх стадіях:
-1 столову ложку засушених подрібнених листя та квітів-кошиків татарника залити окропом – 400 мл. Варити на малому вогні 10 хвилин. Настоювати 30 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Процес лікування може бути тривалим. Але через 20 днів лікування робіть перерву на 7-8 днів. Золоте правило: якщо хвороба звикає до ліків, тоді вони стають неефективними. Відтак, необхідні «паузи» у їх вживанні. А збільшення дози може призвести до зворотніх наслідків.
ВАННИ З ЛАБАЗНИКА
Як один із засобів лікування радикуліту – приймати ванни з лабазника шестилепестного:
-4 столові ложки свіжого подрібненого коріння рослини (якщо брати засушене, тоді 5-6 столових ложок) залити 1 л теплої води. Довести до кипіння і варити 10-12 хвилин. Настоювати 30 хвилин у посуді під кришкою. Відвар процідити у ванну з розрахунку на 50 л води (температура має сягати +38-40 С). Процедуру краще приймати на ніч. Достатньо 15-17 щовечірніх процедур. Лікувальний процес повторіть через місяць.
Корінь лабазника шестилепестного заготовляють восени.
ХВОЩ ПОЛЬОВИЙ З КУКУРУДЗЯНИМИ ПРИЙМОЧКАМИ
Відомо, що хвощ польовий – «ниркова трава». Але для покращення лікувального ефекту нирок його змішують (1:1) з кукурудзяними приймочками:
-1 столову ложку засушеного подрібненого збору залити теплою водою – 0,5 л. Довести до кипіння і варити на малому вогні 7-8 хвилин. Настоювати 20 хвилин у посуді під кришкою. Процідити. Пити по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до їди. Курс лікування встановлюють індивідуально, залежно від самопочуття. Однак, час від часу робіть перерви.
МИМОВІЛЬНЕ СЕЧОВИПУСКАННЯ
-6 чайних ложок засушеної подрібненої трави золототисячника залити теплою водою (але не окропом) – 400 мл. Настоювати мінімум 5 годин. Процідити. Цю порцію випити протягом дня за 7-8 разів. Процес лікування може бути тривалим.
ПОЛИНОВА ОЛІЯ
Допоможе хворим суглобам:
-У літрову банку засипати засушений подрібнений полин, але не утрамбовувати. «По вінця» банки залити соняшниковою олією. Посуд щільно закрити. Настоювати на сонці протягом 40 днів, час від часу збовтувати. Процідити. Наносити на хворі суглоби ввечері перед сном.
ПОРУШЕННЯ КРОВООБІГУ В НОГАХ
Терпнуть ноги, болять... Це може бути ознакою порушення кровообігу. Тоді:
-Половину півлітрової банки подрібненого лаврового листя «по вінця» посудини залити соняшниковою олією. Посуд щільно закрити. Настоювати 10 днів у темному, але теплому місці. Після того, як приймите теплу ванну, отриманий олійний настій нанесіть на ноги та помасажуйте їх. Робіть це краще ввечері перед сном.
Тарас ЛЕХМАН