Останні новини

ПРИЧИНА — ХВОРІ ЯСНА

Зуб — здоровий, стоматолог запевняє, що не потребує лікування, а болить... Причиною можуть бути хворі ясна, запальні процеси. В такому разі зцілителі радять пити і полоскати ротову порожнину рослинними настоями:

- 30 г подрібненого полину запарити окропом — 400 мл. Настояти 30 хвилин. Процідити. Пити по 100 мл чотири рази на день.

Водночас скористайтеся й іншими методами:

- 1 чайну ложку подрібненого коріння терену на 200 мл окропу. Заварювати і настоювати як чай. Процідити. Полоскати ротову порожнину кілька разів на день. Чим частіше — тим краще!

- 1 столову ложку подрібненої кори дуба залити окропом — 200 мл. Кип'ятити 10 хвилин. Настояти 30 хвилин. Процідити. Використовувати для полоскання ротової порожнини.

В'ЯЖУЧИЙ ЗАСІБ

Розлади кишківника, проноси:

- 2 столові ложки подрібненої суміші перстачу прямостоячого і гірчака перцевого (1:4) залити окропом - 200 мл. Настояти 30 хвилин. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 20 хвилин до вживання їжі.

ПРИПАРКИ З ГІРЧАКА

Очищає рани від «дикого» м'яса, тамує біль гірчак перцевий (водяний перець):

- Робити припарки із згущеного відвару рослини (в довільній дозі).

ОТРУЙНА, АЛЕ КОРИСНА РОСЛИНА

Зважаючи на те, що болиголов належить до отруйних рослин, готувати ліки з нього (і то у невеликих дозах) від головного болю та як заспокійливе бралися тільки досвідчені зцілителі. Зате болиголов набув широкого застосування як засіб від ревматизму:

- 40-50 г (не більше!) подрібненої сировини залити 70-процентним спиртом - 0,5 л. Настояти 14 днів. Процідити. Натирати хворі місця на ніч і закутувати теплою хусткою чи шарфом.

СКИБКА ЧОРНОГО ХЛІБА НЕ ЗАВАДИТЬ!

Хто прагне позбутися надмірної ваги, то, як правило, дотримується строгої дієти і відмовляється від хліба. У минулому також строго «постили», голодували, аби втратити зайві кілограми. Але старші люди радили і тепер радять:

- Скибка чорного напівчерствого хліба - 50-100 г на день - не завадить. Тільки додасть сили, а не «кг».

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.