Останні новини

ВІКТОР МАТЮК

«Родимий краю». Ця пісня колись була народним гімном Сокальщини, Прибужжя. І знали її не тільки у цьому краї. Втім, мало хто здогадувався, що її автор - греко-католицький священик Віктор Григорович Матюк.

Він народився у с. Тудорковичі (тепер - Федорівці) 18 листопада 1852 року, помер 8 квітня 1912 року у с. Карів, де і похований. Український композитор, теоретик музики.

1879 року закінчив Львівську духовну семінарію. Був сільським священиком. Основи теорії музики вивчав у П. Бжанського, брав уроки у композиторів і диригентів І. Гуневича та І. Лаврівського.

У творчій спадщині Віктора Матюка кантата «Гамалія», музика до мелодрам «Капрал Тимко» і «Наші поселенці» (обидві написані 1897 року(, а також до драми Івана Франка «Три князі на один престіл».

1884 року Віктор Матюк видав збірку «Боян», а 1886 року - «Руський співаник для шкіл народних». 1906 року - «Короткий начерк з гармонії і композиції».

Йому належать солоспіви «Веснівка», «Із сльозою в оці відійду», «Родимий краю».

Ігор ЗАПІСОЦЬКИЙ, Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.