Останні новини

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі сталася важлива історична подія — було проголошено Акт Злуки Західної і Східної України в Єдину соборну державу. Відтак, відзначаємо День Соборності України.

Ще перед тим відбулося прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради, який проголосив Українську Народну Республіку «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу».

Важливим фактором є те,що УНР проголосила свою незалежність першою серед нових держав у Східній Європі - раніше, ніж країни Балтії, Польща і Чехія. Ідея соборності українських земель набула державного статусу та в наступні десятиліття залишилась інтегральним чинником усіх течій національно-визвольного руху.

Акт Соборності надав завершеної форми самостійній Українській державі, сприяв подоланню федералізму в ментальності національної політичної еліти. Об'єднання мало і практично-політичний аспект, адже обидві держави потребували концентрації збройних сил та взаємодопомоги для захисту своїх територій від іноземного військового втручання, яке на той час набуло форми агресії.

Все ж, брак політичної єдності керівництва УНР, на жаль, призвів до втрати державності та довготривалої більшовицької окупації, яка принесла на українську землю Голодомори, репресії та війни.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.