У випадку сильного болю в животі:
- 3 столові ложки засушеного цвіту бузини залити теплою водою — 600 мл. Довести до кипіння і кип'ятити на малому вогні 30 хвилин. Настояти 30 хвилин у закритому кришкою посуді. Процідити. Випити протягом дня за 3-4 рази.
КОМУ ПРОТИПОКАЗАНО?!.
Якщо протягом дня з'їдати по 2 чайні ложки дрібне натертого хрону, то це відновлюватиме функцію печінки. Звісно, через 4-5 днів споживання необхідно робити перерву на 2 дні.
Але хрін протипоказаний при підвищеній кислотності шлункового соку, виразці шлунка чи дванадцятипалої кишки!
ЗАГОСТРЕННЯ ГАСТРИТУ
Для лікування гастриту зі зниженою секрецією шлунка:
- 3 десертні ложки подрібненого засушеного листя підбілу залити окропом - 300 мл. Настояти 10 хвилин. Процідити. Пити по 100 мл тричі на день за 15-20 хвилин до їди.
ЛІКУВАННЯ ЖОВТУХИ
- 2 столові ложки подрібненої трави звіробою і 7 плодів шипшини залити окропом - 600 мл. Кип'ятити 10 хвилин. Настояти 1 годину у закритому кришкою посуді. Процідити. Протягом дня випити за три рази. Курс лікування - 21 день.
НАСТОЯНКА СОФОРИ
Допоможе подолати наслідки інсульту:
- 100 г подрібнених на м'ясорубці плодів софори залити горілкою - 0,5 л. Настояти 10 днів у темному, але теплому місці. Процідити. Пити по 1 столовій ложці тричі на день за 30 хвилин до їди.
ЯКЩО НЕДОКРІВ'Я
Приготуйте «коктейль»:
- 25 мл соку червоного буряка і 25 мл соку чорної редьки. Такі порції пити тричі на день. Курс лікування - 30 днів. Повторити через 5-7 днів.
ПОТРІБНА НЕТРЕБА
Свіжий сік нетреби (інша назва рослини - зобник) - ефективний засіб від кропив'янки:
- Пити по 1 чайній ложці тричі на день за 30 хвилин до їди. На жаль, таке лікування належить до сезонних.
АРНІКА НА ГОРІЛЦІ
Вилікує від запалення бронхів:
- 100 г подрібненої арніки гірської (рослину брати з корінням) залити горілкою - 0,5 л. Настояти 10 днів у темному, але теплому місці. Процідити. Пити по 1 столовій ложці тричі на день за 1 годину до вживання їжі.
ТЕПЛО ПІД ОВЕЧИМ КОЖУХОМ
У давнину, аби позбутися радикуліту, радили:
- Спати під овечим кожухом. До речі, жінкам краще накриватися кожухом з овечки, а чоловікам - з баранця.