Останні новини

НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО МАТИ-Й-МАЧУХУ!

Коли цвіте мати-й-мачуха, не забувайте про чай з її квітів. Він знімає всі запальні процеси, які нагромадилися в організмі за зиму, лікує від кашлю, застуди (а ранньою весною також легко захворіти), очищає від радіації. Приготування:

- 1 столову ложку подрібнених квітів мати-й-мачухи залити окропом — 200 мл. Настояти 30 хвилин. Процідити. Пити по 60-70 мл (третина склянки) тричі на день. Вживати протягом двох тижнів.

ВЕСНЯНИЙ ЧАЙ ЗІ СПОРИШУ

Як тільки з'явився спориш, заготуйте траву і дайте їй зів'янути. Потім готуйте весняний чай:

- 1 чайна ложка подрібненої сировини на 200 мл окропу. Настояти 20 хвилин. Процідити. Пийте на здоров'я!

У цій рослині вітаміну С утричі більше, ніж у лимонах.

ЖУЙТЕ ПОДОРОЖНИК

Дуже корисно навесні пожувати листя подорожника, але не ковтати:

- Починайте з одного листочка (але помийте у проточній воді!), наступного дня - два.., і так до десяти. Цього достатньо.

- Можна готувати салат з подорожника великого - ошпарити листя, подрібнити, додати олії, солі, кому заманеться - то й перцю... Смачного!

БАРВІНОК ВІД ЗАПАМОРОЧЕННЯ

Весною назбирайте молодого листячка барвінку. Засушіть. З нього готують настій, який знімає головний біль, запаморочення, що, в свою чергу, може викликати й нудоту:

- 1 столову ложку листя барвінку залити теплою водою - 200 мл. Варити 20 хвилин. Настоювати 20 хвилин у щільно закритому посуді. Процідити. Пити по 50 мл чотири рази на день.

«БАГАТОПРОФІЛЬНЕ» ЛІКУВАННЯ ШИПШИНОЮ

- Чай з молодого листя шипшини, так само з квітів, є добрим сечогінним засобом. Приготування: 1 чайна ложка подрібненої сировини на 200 мл окропу. Протягом дня випити хоча б 400-500 мл.

- Якщо безперервно протягом 3-4 місяців вживати сік шипшини (хоча б 100-150 мл на день), то зникнуть камені в нирках, печінці; він гоїть виразку шлунка, дванадцятипалої кишки.

- Свіжий сік шипшини очищає кров, покращує зір.

ПАСЛЬОН ЧОРНИЙ

У полях росте бур'ян - пасльон чорний. Не нехтуйте ним, особливо ягодами!

- Свіжі ягоди пасльону чорного (5-6 г, або 1 чайна ложка «з вершком») вживають при гіпертонічній хворобі. Але не передозувати!

ВАРИКОЗ

Тромбофлебіт, варизкозне розширення вен лікують татарником (чортополохом):

- Свіже листя верхньої частини татарника потерти у ступці на кашку. (Тільки збережіть сік!). Накладати на випуклі вени на 30-35 хвилин щодня. Хворому лежати!

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.