Запалення вуха:
- Розтоплений у воді віск (але не гарячий!) загорнути у лляну тканину і прикладати до хворого вуха. Процедуру приймати по 15-20 хвилин 3-4 рази на день. Перед сном - обов'язково!
ЧЕРПАЄМО СНАГУ
Мак впливає на людський організм снодійно. Але у поєднанні з медом, та ще коли сильна перевтома, то може статися зворотній ефект, тобто додати сили та енергії:
- 50 г насіння маку залити холодною водою (200 мл) на 1 годину. Потім воду злити. Мак пересипати у макітру, додати 50 г меду і розтерти ступкою. З'їсти протягом дня за 3-4 рази.
ПОРІЧКА-ЗЦІЛИТЕЛЬ
Свіжий сік ягід порічки (смородини червоної) добре втамовує спрагу, усуває нудоту, покращує апетит.
У народній медицині він особливо цінується як потогінний та жаропонижуючий засіб. При захворюванні на застуду, грип випити протягом дня хоча б 0,5 л свіжого соку.
РІДКІСНА ЯГОДА
У свіжому вигляді ягоди буяхи (інші назви - лохини, лохачі) - багате джерело вітаміну С. Ними здавна лікували цингу. Денна норма - хоча б 150-200 г. Але зустрічаються вони здебільшого у північний регіонах України.
ПРОТВЕРЕЖЕННЯ
Після сильного захмеління наступного дня може боліти голова, появитися нудота, занепад сил:
- Випити 5 крапель нашатирного спирту зі склянкою (200 мл) холодної води.
Або:
- 15-20 крапель м'ятного спирту зі склянкою холодної води. Полегшення настає відразу.
ЩО ПОТРІБНО ЧОЛОВІКАМ
- Неодмінною умовою зміцнення статевої потенції у чоловіків є 8-9 годинний відпочинок, парові ванни, голодування 3-4 дні протягом тижня, обмеження вживання спиртних напоїв, кави, міцного чаю.
- Салати з сирих овочів бажано їсти 2 рази на день. Обов'язково додавати до них моркву, червоний буряк, ріпу.
- Листя й плоди з насінням талабану польового (веретника) подрібнити в порошок. Приймати по четвертині чайної ложки 3 рази на день упродовж місяця.
- Аналогічно вживати насіння ганусу, коноплі посівної.
- Неабияк допомагають насіння гарбуза - 25 г на день; родзинки - 100 г на день.
ЗІГРІЄ І ЗНЕБОЛИТЬ
Як наслідок травм чи відкладення солей, можете відчувати біль у суглобах. Тоді:
- Розпарити у гарячій воді свіже листя лопуха. Остудити до кімнатної температури. Прикладати на хворі місця. Процедуру доцільно приймати 3-4 рази на день по 30-45 хвилин. Перед сном - обов'язково! Лікування належить до сезонних.
ШВИДКО РОСТИМЕ ВОЛОССЯ
Коріння лопуха (виморозити, щоб не загнило до нового збору) подрібнити, скласти в каструлю, залити водою так, аби вона покрила вміст сировини, поставити в духовку. Кип'ятити до повного розм'якшення коріння. Настояти до кімнатної температури. Відвар процідити.
Щоденно змочувати цим відваром коріння волосся. Процедуру достатньо приймати протягом місяця.
ДИЗЕНТЕРІЯ
Найпершим лікувальним засобом при дизентерії у давнину вважався узвар з плодів дикої груші (дички):
- 0,5 кг сушені на 3 л води. Пити якомога більше.