Останні новини

ДІЯЛЬНІСТЬ КИШКІВНИКА

Стимулює травлення, регулює діяльність кишківника рослинний збір:

- Взяти крушини ламаної, листя м'яти і кореневища валеріани у співвідношенні - 3:2:3.

1 столову ложку подрібненої суміші залити окропом - 200 мл. Настояти до охолодження. Процідити. Пити по 100 мл двічі на день - вранці та ввечері, за 15-20 хвилин до вживання їжі. Курс лікування - 21 день.

ДО ЧИ ПІСЛЯ?..

Дехто свій ситний обід запиває склянкою холодного фруктового соку (чи води). Не робіть такого, особливо, якщо вам за сорок! Це не сприяє процесам травлення. Краще сік (воду) випити за 15-20 хвилин до обіду, що покращить апетит.

КАВУНОВА НАСТОЯНКА

Незвичний засіб лікування закрепів у дорослих:

- Взяти невеликий достиглий кавун (1,5-2 кг). Зрізати верхівку. Вийняти ложкою стільки м'якоті, щоб у виїмку можна було залити 100 мл горілки. М'якоть у кавуні проткнути кілька разів ножем, щоб оковита краще просякла у кавун. Настояти у прохолодному місці 2 години. М'якоть, вибираючи з кавуна ложкою, з'їсти протягом дня невеликими порціями. Таке лікування - тільки для дорослих! Ним (засобом) можна скористатися лише раз на тиждень, і то, коли тривалі закрепи.

ПОСЛАБЛЮЮЧЕ ДЛЯ ДІТЕЙ

Закрепи у дітей, віком від 4-5 років:

- Нехай споживають стиглі плоди сливи (хоча б 250 г на день). Батьки! Стежте, щоб плоди не були червивими.

ПЕРСТАЧ І ГІРЧАК

Швидко діє, як в'яжучий засіб:

- 1 столову ложку подрібнених кореневищ гірчака, 3-4 листочки м'яти залити окропом - 400 мл. Настояти 30 хвилин. Процідити. Пити теплим по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до вживання їжі.

ПІСЛЯ ПРИСТУПУ ПОДАГРИ

Розтоплюють над вогнем грудку (50 г) свіжого вершкового масла. Коли починає закипати, зняти піну. До того, що залишилося, додати стільки ж винного спирту. Запалити суміш, щоб спирт вигорів. Та маса, що залишилася, - ефективний засіб від подагри. Втирати теплим і відразу закутувати теплою тканиною.

МУЧНИЦЯ - СЕЧОГІННА РОСЛИНА

Ниркові хвороби та хвороби сечового міхура «гальмують» виділення сечі. Позбутися такого допоможе мучниця - сечогінна рослина:

- 2 чайні ложки подрібненої сировини залити окропом - 300 мл. Настояти 30 хвилин. Процідити. Пити теплим по 100 мл тричі на день, але на ніч, перед сном. Після 10 днів вживання зробити перерву на 3-4 дні. Максимальний курс лікування - 3 місяці.

ВИВИХ

На місце вивиху, щоб послабити біль, понизити температуру, прикладають компрес з оцту та води (1:10) або зі свіжої сироватки, змочуючи у рідині марлю.

СИДЯЧА ВАННА

Із давніх засобів лікування геморою:

- Повну жменю трави осоту городнього подрібнити, залити літеплою водою - 1 л. Довести до кипіння і кип'ятити 5 хвилин. Процідити. Використовувати теплим (але не гарячим!) для сидячої ванни. Процедуру приймати три рази на тиждень, краще ввечері перед сном.

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.