-Подрібнений корінь оману змішують зі свинним смальцем – 1:10. Варять на малому вогні, допоки смалець не розтопиться. Проціджують і охолоджують. Використовують для змащування ділянок шкіри, уражених застарілою коростою. Процедуру приймають 2-3 рази на день. Перед кожною процедурою ділянки шкіри слід промити теплою водою з господарським милом.
ПРИТИХНЕ БІЛЬ
Щоб біль зуба притих, покладіть на ясна шкірку звареного баклажана.
З НАСТАННЯМ ХОЛОДІВ
Що варто пити у холодну пору року?..
Звісно, гарячий чай (чорний, зелений). Можна з медом. Без такого чаю ми жодного дня не обходимося.
Обліпихово-імбирний чай має протизапальні властивості, підвищує рівень гемоглобіну.
Шипшиновий чай «наповнить» ваш організм вітаміном С. Він корисний для печінки і нирок. (Готують: 2-3 ягоди шипшини на 200 мл окропу. Варять на малому вогні 5 хвилин. Або 1 десертна ложка зісушених подрібнених квітів і листя шипшини на 200 мл окропу).
Журавлиний морос – покращить імунітет, протидіє застуді.
Гаряче молоко з корицею – збагатить організм калоріями. (1 чайна ложка кориці на 200 мл молока).
Какао з молоком – також корисне.
Не забувайте про традиційний узвар із сухофруктів.
СЛЬОЗЛИВІСТЬ
-1 столову ложку насіння кмину закип’ятити у 200 мл води. У гарячий непроціджений відвар додати по 1 чайній ложці засушених подрібнених пелюсток волошки, трави очанки й листя подорожника великого. Настоювати протягом доби у терлому місці у закритому посуді. Процідити через вату. Зберігати у теплому місці. Закапувати очі 3-4 рази на день по 3-4 краплі для дорослих, по 2-3 краплі для дітей.
ЦЕ – НЕ СМІТТЯ
Позбутися закрепів:
-2 столові ложки засушеного подрібненого лушпиння стручків гороху звечора засипати у термос і залити окропом – 0,5 л. Настояти мінімум 8 годин. Вранці процідити. Цю порцію випити протягом дня за чотири рази у перервах між вживанням їжі. Настій пити тільки теплим.
НЕГАРАЗДИ З ТРАВЛЕННЯМ
-1 середню цибулину очистити від лушпиння, розрізати на чотири растини і зварити у 0,5 л води. Процідити. Відвар випити протягом дня за 5-6 разів у перервах між вживанням їжі. Пити тільки теплим.
ЗНЕБОЛИТЬ АЛОЕ
Якщо відчуваєте біль у шлунку:
-Листок алое (беріть з трирічної рослини) добре помийте і подрібніть. Маєте отримати 1 столову ложку «кашки». Повільно пережуйте і проковтніть лише сік. Після цього «закусіть» 1 столовою ложкою меду, або цукру, якщо у вас алергія на мед. Такі «ліки» приймають тричі на день за 30 хвилин до їди. Бажано їсти пісні страви, уникати грибів. Курс лікування – місяць.
ЧИСТИМО СУДИНИ
Для очищення судин вживають відвар з лушпайок картоплі: 100 г сировини на 600-700 мл води. Це – денна нора.
Добре чистять судини лимони й апельсини.
СТИМУЛ І ПРОТИПОКАЗАННЯ
Квашений червоний буряк заготовить на зиму кожна вправна господиня. Він добрий стимул для лікування цинги. Денна норма споживання – хоча б 75-100 г. Але, на жаль, протипоказаний при каменях у нирках та при порушеннях обміну речовин.
ПРОТИ АНЕМІЇ
Як засіб проти анемі, потрібно щодня вранці натщесерце пити по 100 мл свіжого соку моркви. Після 5-6 днів вживання робіть перерву на 2-3 дні.
«ВІДТЯГУЄ»
При блюванні у вагітних жінок свожорозрізаний лимон прикладають до ямки грудей, як відтяжний засіб. Тривалість процедури встановлюють індивідуально.
МАСКА ПРИ СЕБОРЕЇ
-Білок яйця збивають з 1 чайною ложкою свіжого лимонного соку. Наносять на обличчя у вигляді маски. Через 25-30 хвилин змивають т еплою водою. Процедуру прийати 1-2 рази на тиждень.
Тарас ЛЕХМАН, м.Шептицький Львівської області