Останні новини

КОЛИ ПОЕЗІЯ, ЯК МОЛИТВА...

Боруцький (о.) Роман. У Благодаті Господа мого... (Духовна лірика. Видання друге, доповнене). - Червоноград: ФОП Панасюк Р.Т., 2018. - 28 с.

Перше видання збірки віршів о. Романа Боруцького “У Благодаті Господа мого...” вийшло друком ще 2014 року. Але вона настільки захопила читачів, що не раз виникала нагальна потреба додруковувати тираж, а тепер вже й перевидавати. Щоправда, автор доповнив її кількома новими творами.

Отець Роман Боруцький пропонує читачам духовні вірші, закликає до щирої молитви та покаяння; також розмірковує над сутністю людського буття, вболіває за долю України і її народу, звертається до нагальних проблем сучасності. Збірка “У Благодаті Господа мого...” містить чотири розділи-цикли: “Так щиро прагне серце Бога...”, “Калини грона”, “Ковток повітря” та “Кримський зошит”. Власне, останнім циклом, а це — 14 нових віршів, автор доповнив друге видання. Написані вони вже в анексованому Росією Криму, де о. Роман Боруцький ледь не підпільно виконував місію священика серед вірних УГКЦ, які залишилися на окупованому півострові і не хочуть зрікатися своєї віри. На жаль, там Греко-Католицька Церква знову загнана “в катакомби”. Тож ці вірші тим паче звучать особливо зворушливо.

У біографічній довідці про автора, яку підготував журналіст Тарас Лехман (він же й редактор збірки), читаємо: о. Роман Боруцький народився 23 листопада 1974 року у м. Червонограді. Здобувши шкільну освіту, закінчив місцеве СПТУ №62 (тепер — ВПУ №11). Все ж Господь покликав його на духовну стежку. Вступив у новіціат монастиря отців-василіян у Крехові. Після закінчення Вищої Духовної Семінарії м. Перемишля та здобуття магістерського ступеня у Люблінському Католицькому Університеті (Польща), працював у Львівській СШ №15 вчителем християнської етики. У лютому 2006 року отримав дияконські свячення у м. Южне Одеської області, а вже 7 квітня (на саме свято Благовіщення) цього ж року був рукоположений у сан священика в м. Херсоні, у василіянському монастирі, Владикою УГКЦ Кир-Василієм Івасюком. Відтак — і залишився служити на парафіях Одесько-Кримського екзархату УКГЦ.

Поряд з пасторським служінням не полишає літературної праці. Його вірші друкувалися у газетах “Благовіст” (м. Львів), “Літературний Червоноград”, в альманасі “Провесень”, журналі “Місцевий часопис”, (м. Червоноград) на сайті Новий український портал, в інтернет-спільноті Парафія храму Священомученика Йосафата м. Червонограда. Видав дві поетичні збірки (не враховуємо перевидання) і збірку духовної публіцистики, на які були надруковані схвальні відгуки у газетах “Кримська світлиця”, “Новини Прибужжя”, “Благовіст”, у журналі “Місіонар” та в інших ЗМІ. Брав участь у Всеукраїнському літературному конкурс ім. Володимира Дроцика. На вірші о. Романа Боруцького створено пісні. Одну з них (композитор — Наталія Зіньків) співають під час Святого Причастя у церкві Пресвятої Богородиці — Владичиці України (м. Червоноград).

Автор висловлює щиру подяку за сприяння у перевиданні збірки приватному підприємцю, керівнику ФОП Панасюк Р.Т. Романові Панасюку, менеджеру Галині Панасюк, журналісту Тарасові Лехману і зичить їм: “Хай Господь благословляє Вашу працю, береже Вас і всю Україну!”.

Галина ШПОРЛЮК.

Учениця Червоноградської ЗШ №12, слухач МАЛіЖу

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.