Останні новини

ІЛАРІЯ У ДИВОСВІТІ

(Фрагмент)

Дорога до містечка була довгою. Друзі добряче стомилися. Але ось перед ними постав великий красивий замок. Він був з великою кількістю дверей та вікон. Замок побудували з пружинок та циферблатів. Коли Іларія зайшла туди, то побачила темну дерев'яну підлогу. Вона тихо ступала по ній. Виявилось, що стіни замку завішані ключами. Перед Іларією відкрились круті сходи, які вели угору до головної кімнати майстра. Сходинка за сходинкою дівчинка з друзями підіймалась до Червоної Бороди. Коли діти зайшли у кімнату, то побачили здоровенного велетня. Майстер був одягнений у вишитий золотом халат, з-під якого визирали білі штани, а на ногах - теплі хутряні капці. Його борода була дуже довгою. Вона торкалася підлоги, у бороду вплетено багато ключів. Як тільки Червона Борода повертав головою, ключі бряжчали. І ось наші гості наважилися промовити до майстра і розповісти йому, чому сюди завітали:

- Шановний Майстре, Червона Бородо, ми завітали у ваш дім, щоб ви нам допомогли. У нас трапилося лихо. Я випадково залила свій чарівний годинник. Цей годинник допомагає мені повертатись додому. Я дуже хочу, щоб ви полагодили його.

Майстер уважно подивився на гостей, а потім промовив:

- Гаразд, я вам допоможу, але маю свою умову. Ви повинні назбирати пелюсток жарквіту. Це чудова рослина червоно-жовтого кольору.

Іларія погодилася, але при цьому поставила три запитання:

- Де росте квітка?

Майстер відповів, що квітка росте у долині, яка є дуже близько.

- А чому ви самі не можете сходити у цю долину?

- Бо у мені панує страх, що загублюся.

Іларія також запитала:

- Навіщо вам пелюстки жарквіту?

- Щоб приготувати смачний чай, який дасть мені багато сил та мудрості.

Діти трохи відпочили і пішли у долину. Іларія та друзі знайшли пелюстки у тій долині, вони побачили високе пишне дерево, на якому ріс жарквіт. Повернувшись у бік дому Майстра, друзі набрали солодкого пилку, який знайшла Хмурка, і радісно повернулись до замку.

Надворі вже стемніло, коли друзі увійшли в дім Майстра. Вони дали йому пелюстки і пилок. Червона Борода подякував їм, взяв усе і пішов на кухню. Заварив теплий і смачний чай. Випивши чай, діти лягли спати у ліжка з бамбука. Наступного дня майстер Червона Борода полагодив годинник Іларії. Тепер вона зможе повернутися додому, але ненадовго, бо у неї є ще дуже важлива справа, а саме допомогти Хмуринці збудувати будинок. Тож друзів чекає подорож у долину Винахідників.

Софія ЛЕМЕХ.

Учениця 2-Б класу Червоноградської СШ №8, слухач МАЛіЖу

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.