ЦЕРКВА УСПІННЯ БОГОРОДИЦІ

Церква Успіння Пресвятої Богородиці у Києві будувалась протягом 991-996 років. На побудову святині, її оздоблення та утримання князь Володимир Великий виділив десяту частину доходів Русі. Через це храм отримав назву Десятинний (Десятинна церква). Саме вона стала уособленням епохи Володимира Великого і його головною будівлею, в якій князя поховали у липні 1015 року.

Храм зазнав значних руйнувань 1240 року під час штурму міста монголо-татарами. Станом на XVII століття церква була майже зруйнована. Але заходами Петра Могили у 40-х роках цього ж століття була поновлена. Він із руїн Десятинної церкви збудував нову кам'яну, знайшов гріб Святого Володимира Великого і встановив його у Печерському монастирі для вшанування.

У 1828-1842 роках російська адміністрація розібрала Десятинну церкву і спорудила нову у московсько-візантійському стилі, що не мала нічого спільного з первісною будовою.

1928 року церкву висадили у повітря більшовики. Отак радянська влада боролася з релігійним світоглядом свого народу.

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.