Останні новини

ЗОЛОТАРІ

Ремесло золотарів було доволі рідкісним в українському середовищі. А якщо вже й зустрічалися такі, то передавався цей фах від батька до сина, як от у родині Духни (Духничі), що жили й працювали у Львові у XVI-XVII століттях.

Іоанн Духни (дата народження невідома - помер у Львові 1534 року) був родоначальником династії. Належав до цеху золотарів, живописців і конвісарів. В архівних документах згадується 1522 рік. Виготовляв вироби зі срібла, оправляв коштовне каміння. Мав будинок на площі Ринок.

Ян Духни також належав до золотарного цеху. Виготовляв кубки, келихи, прикраси з коштовним камінням, емаллю оправляв кінську збрую. 1566 року виконував замовлення двору Вишнивецьких.

Мельхіор Духни, як золотар, виконував замовлення магнатів Львова, Белза, Чернігова та інших міст. Виготовляв коштовні прикраси і сережки з діамантами, браслети з кораловими вставками та облямованими діамантами тощо.

Стверджують, що вироби цієї династії славилися по всій Європі.

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.