Останні новини

ВСЕХВАЛЬНІ АПОСТОЛИ

12 липня — день вшанування Славних і Всехвальних Першоверховних Апостолів Петра і Павла. Це свято належить до великих церковних.

Святі Апостоли Петро і Павло шануються Церквою і вірними як учні Ісуса Христа, проповідники Його учення, взірець подвижництва та відданості християнським ідеям.

Згідно з Євангеліями, рибалки Симон (пізніше названий Петром) та його брат Андрій були першими, кого Ісус Христос покликав до лав учнів. Петро, котрий мав іудейське ім'я Савл, як розповідають Діяння Апостолів, спочатку був заповзятим гонителем християн. А після «спілкування» (через об'явлення, видіння) з Ісусом Христом став апостолом. Петра і Павла Стратили в Римі 12 липня між 64 і 67 роками. Петра - розіп'яли, Павла - посікли мечем.

Зародилося свято в Римі. Адже Папа Римський вважається спадкоємцем апостола Петра. Проте невдовзі воно поширилося в усіх християнських країнах.

В Україні його популярність значною мірою пов'язана із сільськогосподарським календарем, ототожнюється із завершенням сінокосу і підготовкою до жнив.

Апостол Петро (у народні традиції він більш популярний від Павла) здавна вважається покровителем рибалок, бджолярів, охоронцем худоби, помічником пастухів. Тому у свято розраховувалися з пастухами за половину сезону випасу корів.

 

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.