Останні новини

НЕБЕСНИЙ ПОКРОВИТЕЛЬ КИЄВА

Святий Архистратиг Михаїл в особливій пошані серед українського народу. Його образ відтворено на гербі Києва, тож він вважається небесним покровителем (патроном) стольного граду. А свято – Собор Архистратига Михаїла (21 листопада) і за церковною, і за народною традиціями належить до величних. Адже Михайло (у народі звуть спрощено цього небесного воїна) постійно бореться зі силами зла, вбиває їх блискавицями.

З іменем святого пов’язано багато апокрифічних легенд. Одна з найпоширеніших – про чорта, який хотів сховатися від Архистратига. Для цього почав називати предмети, об’єкти,живих істот, дерева, кущі, за якими б Михайло не впізнав нечестивого лиходія. Навіть назвав людину. Михайло у відповідь запевнив: якщо в цьому випадку він уб’є блискавкою людину, то дасть їй Царство Небесне. Все перелічив чорт, а ось про ліщину забув. Тож радять: під час грози під ліщиною краще не ховатися, бо може влучити блискавка.

Інша легенда розповідає, що мисливець випадково вбив під час полювання чорта. До нього з’явився Святий Михайло і запропонував виконати будь-яке бажання мисливця. Той забажав обмінятися рушницями. Михайло погодився, але застеріг: якщо мисливець схоче назад забрати свою рушницю, то мусить прийти через рік на те саме місце. Вдарили по руках…

Рушниця Святого Михайла влучно стріляла, та надто багато шуму-грому було від неї, що аж люди лякалися. Тоді мисливець вирішив повернути собі свою рушницю. Як і домовились, прибув через рік на те саме місце, де підстрелив чорта. Святий Михайло повернув мисливцеві його власність. Однак та, старенька, рушниця набула чудодійної сили, стріляла тихо, але влучно, не гірше від Михайлової.

Собор Архистратига Михаїла завершував осінню пору весіль.

Народні прогностичні прикмети говорять:

-Якщо на Михайла вітер з півдня, то зима буде сніжна та красна.

-Михайло приїхав на білому коні – буде врожай зернових.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.