Останні новини
20 лютого 2024
18 лютого 2024

ПІДГОРЕЦЬКИЙ ЗАМОК

Замки і фортеці займають перші позиції в рейтингах найвідвідуваніших місць України. Майже кожен з них має своїх привидів, підземні ходи, якими могла б проїхати величезна підвода з чотирма кіньми. Наприклад, таким вважають Підгорецький замок...

Він був побудований в кінці 1630-х років. Спочатку належав гетьману Станіславу Конецпольському, згодом Яну III Собеському, Вацлаву Жевуському. Крім володарів польської корони так само належав поміщикам Сенгушкам.

За часів Жевуського замок був найрозкішнішим палацом на західноукраїнських землях. Але потім будівлю руйнували, грабували і палили, розміщували тут і госпіталь. Чого тільки не робили люди...

І всі, кому, починаючи з XVIII століття, і до сих пір доводилося провести в легендарних стінах замку хоча б ніч, бачили його страшну таємницю - напівпрозору в білому вбранні і з чорним обличчям Марію.

Хто ця жінка, чий привид блукає?..

Виявляється, спокій не знаходила (та й не знаходить) душа вбитої молодої дружини Жевуського - Марії. Він, власне, і вбив графиню в нападі ревнощів. Тіло сховав десь у замку, оскільки поховати з усіма ритуалами свою жертву не міг.

Деякі старожили оповідають, що тіло молодої дружини ревнивий чоловік власноруч замурував в одній з кам'яних стін...

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.