Останні новини
20 лютого 2024
18 лютого 2024

КРЕМЕНЕЦЬКИЙ ЗАМОК

Кожен старовинний замок зберігає свої легенди. Багато з них суперечать реальним подіям, деякі зовсім не схожі на правду, навіть доволі містифіковані. Проте люди схильні беззастережно вірити їм. А які таємниці зберігає Кременецький замок?..

Пропонуємо читачам здійснити уявну екскурсію. А саме - в Тернопільську область, до її волинської частини - міста Кременець. Там з гори Бони, на якій стоїть замок, розгортається дуже гарний краєвид.

Існує давня-прадавня легенда про ці місця. Нібито багато років тому, ще до Київської Русі і задовго до будівництва справжнього замку, дочка Тура - воєводи  дулібів Ірва щоранку з тодішньої високої гори, на якій стояла висока кріпосна вежа, милувалася пейзажами. Раптом гору оточило вороже військо аварів. Побачивши вгорі красуню Ірву, ворожий правитель закохався у неї до безтями. Вимагав, щоб йому віддали Ірву, а то повік не зніме облоги.

Дізнавшись про це, дівчина прийняла рішення відмовити. Однак аварське військо було величезним і їм вдалося захопити фортецю. А дівчина, щоб не потрапити в руки чужинців, стрибнула в прірву. Як тільки не шукали вороги її тіла - не знайшли. На місці, де земля поглинула Ірву, забило джерело.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.