Останні новини

НА МОКРИНИ БУВАЄ МОКРО

Багато людей (особливо молодь) вважають, що назва свята Мокрини (1 серпня) походить від слова “мокра”. Можливо, з огляду на народну уяву, воно й так, адже відчуваємо небезпідставний натяк на наближення осінніх дощів.

Цей день, за народними прогностичними прикметами, є своєрідним покажчиком прийдешньої осені: “На Мокрини дощить — буде мокро аж до зими; сухо — довго протримається суха сонячна погода”.

Зовсім інше церковне пояснення назви дня: 1 серпня християни східного обряду вшановують Святу Мокрину (? - померла 380 року), старшу сестру Отця Церкви Святого Василія Великого. Вона народилася у Каппадокії за правління імператора Костянтина Великого й була першою дитиною у побожного подружжя Василія та Емілії. Змалку проявила хист до навчання і бездоганно опанувала Святе Письмо. Пізніше з матір'ю пішла до монастиря, де обидві прийняли чернечі обітниці та постриги.

Мокрина була наділена Божою силою: молитвами зцілювала хворих, виганяла бісів з людей, могла передбачити майбутнє.

У давнину на Мокрини господині не пряли, бо не буде користі. А от будь-яке лікування цього дня обов'язково приносило полегшення. Тому знахарі вважали Мокрину своєю покровителькою.

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.