Останні новини

СВЯТИЙ ЄВТИХІЮ, ДАРУЙ ДІВЧИНІ КРАСУ!

6 вересня християни східного обряду вшановують Святого Євтихія, учня Святого апостола і євангеліста Івана Богослова. Ним він був висвячений на єпископа Севастії у Палестині і помер у глибокій старості. (За деякими церковними джерелами - загинув мученицькою смертю за Христову віру).

Ще у давнину люди запримітили: якщо цього дня падає дощ, то віщує багатий врожай на наступний рік. Кажуть: “Виплачеться Євтихій, подощить деякий час після нього і сонце осіннє знову засяє”. Проте, це вже не надовго.

Однак Святий Євтихій обіцяв щось набагато важливіше для дівчат, а саме: красу, здоров'я, гарне пишне волосся. Знаємо, що гарне густе волосся, довга коса - і є дівоча краса. Вважалося: який дощ цього дня — таке й волосся може вирости, якщо, звісно, докладати певних зусиль. І коли дощ вдавався рясним та тривалим, то й волосся мало вирости густим та довгим. Тому дівчата набирали цієї дощової води і вмивали нею голови.

Не забували вони й про різні цілющі трави, що здатні творити дива з довгим волоссям, наприклад, любисток. Мовлять, дівчину, яка не лінується мити любистком волосся, дуже любитимуть хлопці, і вона зможе обрати з-поміж них найкращого. Допоможе їй у цьому сам Євтихій-Сватальник (ще так називають його у народі), але потрібно просити святого належно, через молитву у церкві...

Крім вшанування Святого Євтихія цього дня в українських православних храмах згадують про подію перенесення мощей Святого Петра — Митрополита Київського з церкви Святого Івана Ліствичника до Успенського собору. Це сталося 1479 року.

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.