Останні новини

ОСТАННІ ЗИМОВІ МОРОЗИ

 

 

24 лютого відзначаємо свято Першого і Другого знайдення Голови Івана Хрестителя, яке у народі називають Обретінням, Віднайденням. За «старим» церковним календарем вшановували Святого Власія.

Були упевнені: у цей день мали бути останні міцні зимові морози. Щоправда, вони можуть затягнутися і на тиждень.Особливо, якщо дві перші третини лютого були відносно теплими (з незначними нічними і ранковими морозами, а вдень з відлигою, сонечком), то лютий таки ще нагадає про себе. Утім, пізні зимові морози – це відступ білої пори року, її «капітуляція» перед весною.

Щоб завбачити погоду хоча б на кілька днів наперід, селяни уважно спостерігали за поведінкою пернатих друзів, насамперед – горобців, синичок, сорок, ворон, галок... Тобто тих, що живуть поруч з людиною.

Народні прикмети:

-Якщо птахи поводядться жваво, активні, то буде потепління; мовчазні, мляві – на похолодання.

-Пернаті купаються у калюжах талого снігу – чекай тепла.

Біологи мають свої особливі спостереження: птахи, які зимують у теплих краях, саме наприкінці лютого починають вилітати з вирію, аби з настанням весни прибути на рідну землю і тут продовжити свій пташиний рід.

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.